קרין גל כהן

מאז שאני זוכרת את עצמי סבלתי מבעיות בריאות שונות. עוד בתור ילדה הייתה לי רתיעה מתרופות ורופאים, מה גם שהם לא עזרו לי ברוב המקרים.

הייתי רקדנית, כמעט מקצועית, ופגעתי מאד בגוף שלי. התחילו כאבים חזקים בברכיים ואני התעלמתי והמשכתי לרקוד, עד שקרסתי.  הגעתי למצב של כמעט נכות – לא יכולתי לעמוד וללכת מרוב כאבים. מצבי הנפשי היה מאד לא טוב, נכנסתי לדכאון ולא ידעתי איך להמשיך הלאה ולהרפא.

במצוקתי, הלכתי לעבור ניתוח בברך. זה רק החמיר את המצב. התחלתי לחפש פתרונות אלטרנטיביים, וכך נחשפתי לשיטות שונות ברפואה ההוליסטית. בעקבות טיפולים ברפואה סינית, שהיו עבורי טיפולי גוף-נפש ותרגול יומיומי של שיטת פאולה ויוגה, חזרתי לתפקוד נורמלי. החלטתי ללמוד רפואה סינית ושיאצו. הגעתי הבייתה. הידע שקיבלתי פתר עבורי הרבה שאלות לא פתורות והטיפול במגע היה עוד שלב במסע הריפוי האישי שלי – לקבל מגע אוהב ומשרה בטחון , המאפשר לכל המערכת העצבית להרגע ולהתאזן. התחלתי להרגיש משמעות ותקווה, חיבור לחיים, הרגשת יעוד. עשיתי שינוי באורח חיי: שיניתי תזונה, התחלתי לתרגל יוגה באופן קבוע ואימנתי את התודעה שלי לחשיבה חיובית ויצירת מציאות.

מאז, אני לא מפסיקה ללמוד ולהתפתח דרך היוגה ובדרכים נוספות..

מאמינה שבריאות היא דבר שצריך ליצור אותו וכדי ליצור אותו צריך ידע וכלים. כשאדם מכיר את עצמו ועושה את מה שטוב לו, הוא יוצר בריאות בחייו. הרבה מהמחלות ניגרמות בכלל מצבים רגשיים, חלקם מודחקים. יחס של חמלה ואהבה בין אדם לעצמו ובין אדם לסביבתו, הוא חיוני לבריאות ומאשר ריפוי שלפעמים מתמשך כל החיים. עלינו לברוא לעצמינו, חיים שיש בהם אימון  אישי – של התודעה והגוף ולדאוג שהסביבה החברתית/משפחתית תהווה סביבה תומכת ומיטיבה.