רפואה סינית

הרפואה הסינית כוללת אקופונקטורה, צמחי מרפא ותזונה. לעתים נשלב גם: צ'י קונג, מוקסה, כוסות רוח ועיסוי מקומי.

אקופונקטורה ( דיקור סיני) היא שיטת רפואה המאזנת ותומכת בבריאות על ידי החדרה של מחטים דקות לתוך נקודות אנרגטיות ספציפיות בגוף. החדרת מחטים אלו משמשת כקוד אינפורמציה לגוף איך לאזן את עצמו מחדש.

הטיפול בתזונה וצמחי מרפא היא דרך נוספת לנקות את הגוף מכל מה שמיותר ומכביד ולחזק דרך חומרים מהטבע את יכולת הריפוי שלו. חשובה ההתאמה הספציפית לכל אדם ולכל מצב בהתאם לאבחנה שנעשית בכלים של הרפואה הסינית.

התפיסה הפילוסופית של הרפואה הסינית מציגה את הגוף, הנפש והרוח כיחידה שלמה ובלתי ניתנת להפרדה ומטפלת בה בהתאם. גוף האדם מוצג כהשתקפות מוקטנת ובלתי ניפרדת מהיקום כולו.

מהו מקור חולי האדם ?

מצב של בריאות הוא מצב שבו קיים איזון דינמי. איזון זה מקורו בשני כוחות מנוגדים הנקראים יין – יאנג, שללא הפסק תומכים אחד בשני בהרמוניה מושלמת ודינמית. שני כוחות אלה הם הבסיס לחיים והם הרעיון המרכזי לגמישות האיזון ביקום. התנועה ההרמונית של האנרגיה בגוף נקראת לפי הסינים: צ'י / QI . החולי מתחיל כשיש הפרעה באיזון זה.

חוסר איזון או מחלה נובע מצירוף של גורמים שונים:

מחלות תורשתיות: מחלות גנטיות משפחתיות.

מצב נפשי, רגשי ורוחני: פעמים רבות, מקור המחלה הוא מצב של מתח, חרדה, פחד, אבל, טראומה ועוד..לכל אלה השפעה רבה על רוח האדם וגופו.

תזונה וסביבת חיים: חוסר קשר לאדמה ולטבע, אויר לא נקי, מיים לא איכותיים וחסרי מינרלים, והאיכות הנמוכה של האוכל המודרני, כל אחד מאלה בפני עצמו יכול להיות גורם למחלה.

האוכל היחידי שנחשב מזין ובריא לפי התפיסה ההוליסטית, טבעית, סינית…הוא אוכל טרי, ללא רעלים כמו הדברה, שמגיע היישר מהאדמה ולא נמצא ימים וחודשים על גבי המדף שבסופר. הרפואה הסינית אינה מכוונת לצמחונות אך גם את הבשר יש לצרוך בכמויות קטנות ,אם בכלל, ומחיה שחיה חיים בריאים בטבע.

השפעות אקלימיות חיצוניות: חשיפה לקור, רוח, לחות ויובש קיצוניים או שאינם בזמנם כמו שימוש במזגנים למשל, יכולים לגרום למחלה.

טראומה: כתוצאה מתאונה, פציעה פיזית, פגיעה נפשית ורגשית, היא סיבה להתפרצות של מחלה, לפעמים כטריגר למשהו תורשתי  ולפעמים גם שנים אחריי שהטראומה קרתה, למחלה אוטו אימונית ועוד…

תרופות וסמים: צריכה מרובה של אנטיביוטיקה, תרופות, מריחואנה, סמים, אלכוהול …כל אלה יוצרים נזקים שמביאים את המערכת לחוסר איזון ומחלה שלפעמים כבר בלתי אפשרי לתקן עם רפואה סינית ובכלל..


 

רפואה סינית לילדים

הטיפול בדיקור סיני בתינוקות וילדים הוא מהטיפולים היעילים והבטוחים שיש. הוא מונע מחלות, מחזק את מערכת החיסון, מטפל בהשפעות של חיסונים ותרופות וכמובן במחלות אקוטיות כמו: חום, דלקת אוזניים, שלשול , דלקת גרון, שעול טורדני וכו.. כמו גם במחלות כרוניות כגון: אסטמה, נוזלים באוזניים, דלקות גרון חוזרות, בעיות הרטבה, עיכול, ועוד..

הטיפול נעשה על ידי מחטים זעירות שמושארות בגוף לזמן קצר, בהתאם לגיל התינוק או הילד ושאינן גורמות לכאב או שגורמות לאי נוחות/כאב קל.

כל ילד מגיב שונה לטיפול, אך ברוב המקרים הילדים משתפים פעולה ואחוזי ההצלחה לעומת מבוגרים הם גבוהים הרבה יותר.

הטיפול בילדים הוא שונה מהטיפול במבוגרים ומומלץ להגיע למטפל שעבר התמחות בילדים.